مقالات

6 روش مهم در تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 

گاهی برندهای مختلف با عناوین مختلف از چرم ها یاد میکنند اما واقعیت این است که چرم طبیعی ، به عنوان چرم اصل و با کیفیت و چرم مصنوعی به عنوان چرم کم ارزش تر شناخته میشود.هم چنین اگر میخواهید با انواع مختلف چرم آشنا شوید این مقاله را بخوانید.حال روش های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را بررسی میکنیم:

 

 • تست چین و چروک

چرم اصل درست مانند پوست انسان، خاصیت ارتجاعی دارد و در حین کشش تغییر رنگ می دهد. هنگامی که چرم واقعی را فشار می دهید، می بینید که الگوهای چروک ناپدید می شوند و با رها کردن دوباره ظاهر می شوند. چرم واقعی را با ناخن خود خراش دهید، خیلی سریع به حالت اولیه باز می گردد اما چرم تقلبی بدون تغيير می ماند و شکل و سفتی خود را حفظ می کند.

 

 • تست حرارت

اگرچه ما به شما توصیه نمی کنیم این کار را انجام دهید ، اما این فقط یک آزمایش متفاوت است. اگر چوب کبریت را زیر محصولات چرمی اصل روشن کنید، آتش نمی گیرد، اما بوی طبیعی حیوانی ساطع می کند. در حالی که چرم مصنوعی با شعله می سوزد و بوی پلاستیک می دهد.این روش یکی از رایج ترین روش های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی محسوب می شود.

 
 • تست گرما

اگر لمس کردن کیف پول چرمی به شما احساس گرما می دهد، به شما تبریک می گوییم که برای خود یک چرم طبیعی تهیه کرده اید. شما به راحتی می توانید تفاوت بین چرم مصنوعی و چرم طبیعی را با لمس خود تشخیص دهید.

 • تست بویایی

برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی  شامه ی خود را قوی کنید. ممکن است هنگام ایستادن در راهروی فروشگاه چرم بوی یک کیف دستی چرمی را حس کنید، بوی محصول نشانه خوبی برای تشخیص طبیعی بودن چرم است.چرم طبیعی بوی مشخصی دارد که با چرم مصنوعی و تقلبی قابل مقایسه نیست. با برخی از محصولاتی که می دانید واقعی هستند تمرین کنید تا بتوانید با بوی متمایز چرم اصل آشنا شوید.

 

 • تست لبه ها

لبه های لباس یا زبانه های کفش چرم مردانه نیز به خوبی نشان دهنده اصالت آن است. چرم تقلبی دارای لبه ای عالی و صاف است که کمی شبیه پلاستیک است، در حالی که چرم اصل دارای لبه های طبیعی تر و خشن تر است.پس برای تشخیص کفش چرم اصل حتما لبه ها در آستر و رویه ی چرم را بررسی و در صورت وجود لبه های خشن و طبیعی نسبت به خرید کفش چرم اصل اقدام کنید.

 

 •  بررسی منافذ

در نهایت، هنگام تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی ، حتما منافذ چرم را بررسی کنید. چرم واقعی به دلیل طبیعی بودن الگوی منافذ ناهماهنگی دارد. در مقابل، چرم مصنوعی دارای یک الگوی ثابت و تکراری است. آیا سطح محصولات چرمی شما مانند سنگریزه یا دانه‌دار است؟ چرم واقعی دارای الگوی ناهماهنگ با عیوب جزئی است. چرم تقلبی یکنواخت با منافذ به طور یکنواخت است که فریاد می زند جعلی است! علاوه بر این، چرم واقعی از پوست طبیعی حیوانات ساخته شده است و منافذ ناهمواری مانند پوست ما دارد.

 

 

 • و در اخر خرید از فروشگاه های معتبر برند چرم

برای افزایش مهارت‌های خود در تشخیص چرم مصنوعی در مقابل چرم واقعی، زمانی را صرف مقایسه چرم‌هایی کنید که می‌دانید تقلبی هستند و چرم‌هایی را که می‌دانید اصل هستند. با تمرین می‌توانید ببینید که آیا قطعه‌ای که برای آن خرید می‌کنید ارزش واقعی دارد یا خیر. در پایان، وقتی یاد بگیرید چرم واقعی و تقلبی را تشخیص دهید، از پول و دردسر زیادی در مراقبت از چرم صرفه جویی خواهید کرد.

اما اگر نمی توانید به درستی چرم اصل را از چرم غیر اصل تشخیص دهید به فروشگاه های معتبر برند محصولات چرمی نظیر برند گابیانی مراجعه کنید و با خرید کفش چرم مردانه اصل ، عطر اصالت و جذابیت را استشمام کنید.

2 نظر در “6 روش مهم در تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

 1. مهدی گفت:

  چرم یک ماده طبیعی فوق العاده است و به همین دلیل با گذشت زمان رخ منحصر به فرد خود را از دست نمی دهد. اینها حقایقی انکار ناپذیرند. مرسی از مقاله خوبتون😍

  1. Gabiani گفت:

   سپاس فراون از نگاه ارزشمند شما

نظرات بسته شده اند.