مقالات

بوت های لازم برای آقایان شیک پوش

چه تابستان باشد چه پاییز، بوت از ضروری ترین آیتم ها در کمد لباس هر جنتلمن است. چه بوتی مناسب شماست؟ در ادامه با مهمترین انواع بوت مردانه، بیشتر آشنا خواهیم شد.

بر خلاف این که بوت ها به اندازه ی اسنیکرها مورد توجه قرار نمی گیرند، بی شک بوت، سود مندترین و بهترین آیتم در کمد لباس هر شخص به شمار می رود.

به هنگام پیاده روی یا ماجراجویی در طبیعت و حتی در قرارهای رسمی، این بوت ها هستند که باعث گرم شدن، محافظت از پا و تکمیل استایل شما می شوند. البته، نه هر بوتی.

1. بوت چلسی:

چکمه‌های چلسی با سبک انگلیسی به دوران ویکتوریا ارجاع داده می‌شود.

آن ها در سال ۱۸۵۱ توسط J. Sparkes-Hall ، تولید کننده کفش برای ملکه ویکتوریا اختراع شد و زنان و مردان از آن ها استفاده می کردند. بوت  های چلسی در ابتدا به عنوان چکمه های سواری اختراع شدند ، سپس عنصری از جنبش مد انگلیس را تشکیل دادند که این  به لطف همکاری با گروه بیتلز در دهه ۱۹۶۰ اتفاق افتاد و سالیان سال این بوت جزء ملزومات پوشش یک جنتلمن در فصل سرما به شمار میرود.

به روزترین و پرکاربردترین بوت، بوت چلسی است.

این بوت با ظاهری ساده و متمایز، با انواع استایل، اسپرت، رسمی و کژوال، جلوه ی بی نظیری به استایل پاییزی و زمستانی شما می دهد..

بوت چلسی ظاهری ساده دارد و از هر طرف دارای قسمت کِشی با قابلیت ارتجاعی (الاستیکی) است. همچنین دارای ساق بلند (تا بالای مچ پا) و نوک تقریباً تیزی نیز می‌باشد.

این بوت در انواع مختلف تولید میشود، برای استایل کژوال مناسب ترین نوع، اشبالت است اما برای یک استایل هوشمند رسمی چرم طبیعی ساده و مرغوب مناسب ترین مورد می باشد.

نوعی بوت چلسی
بوت واتیس (V510)

2. بوت چوکا:

چه کسی گفته در تابستان نمی توان از بوت استفاده کرد؟! بوت‌های چوکا برای تابستان و آب و هوای متغیر ساخته شده اند.

شاید تا بحال نام این مدل را نشنیده باشید چرا که از بین تمام نام‌های انواع کفش مردانه، بوت چوکا مطمئناً نامی غیرمعمول دارد. برخی معتقدند بوت چوکا در واقع برای بازی چوگان استفاده می‌شد اگرچه به‌نظر می‌رسد شواهد کمی برای حمایت از این نظریه وجود دارد. خود این اصطلاح از واژه هندی «چوکار» به معنی دایره یا چرخش گرفته شده است.

از آنجا که این بوت دارای انواع مختلفی است، مشخص نیست نسخه اصلی این کفش دقیقاً به چه صورت بوده و چگونه نامش را از آن گرفته است. یک مکتب فکری استدلال می‌کند که بوت چوکا به ‌دلیل شباهت به چکمه‌های بازیکنان چوگان که «جادپور» نام دارد، به این اسم خوانده می‌شود.

یک نظریه جالب دیگر استفاده از کلمه هندی چوکار است، این کلمه به پیاده‌روی در اوقات فراغت یا گشت و گذار ساده در شهر گفته می‌شود. بنابراین، می‌توان این حقیقت را پذیرفت که بازیکنان چوگان اغلب برای پیاده‌روی بعد از انجام این ورزش به جهت راحتی بیشتر نسبت به کفش‌های اصلی چوگان، از این بوت استفاده می‌کردند. بوت چوکا معمولا ارتفاعی به اندازه ی پاشنه پا دارد و زیره های متنوع از جمله چرم و رابر برای تولید آن ها استفاده می شوند.

یک پیشنهاد حرفه ای 

 لطفا آن ها را با شلوارک نپوشید! از بوت چوکای خود با شلوارهای جین، لنین و استایل اسپرت لذت ببرید.

بوت چوکا گابیانی

3. بوت رسمی(dress boots ):

هیچ کمد لباسی بدون بوت رسمی، تکمیل نیست. شما با هر موقعیت شغلی و زندگی نمی توانید همواره در استایل اسپرت، شلوار جین و تی شرت باشید، بنابراین برای  درخشیدن در مراسمات خاص و رسمی، برای انعکاس اصالت خود به خصوص در فصل پاییز و زمستان به یک بوت رسمی نیاز مبرم دارید. یک بوت رسمی خوب، بوتی است که از جنس چرم طبیعی مرغوب، ترجیحا  با زیره چرم و بدون بند باشد.

به خصوص کفش هایی به سبک cap_ toe  و wingtip یا هشترک که توصیه‌ی تمامی کارشناسان استایل می‌باشد.

بوت رسمی مدل نرسی 107
بوت نرسی (N107)

4. بوت cap- toe :

بوت‌های cap toe  یا پنجه بِرِت به بوت‌هایی اطلاق می‌شود که یک دوخت افقی روی پنجه خود دارند و اینطور به نظر می‌رسد کلاهی برای سر انگشت دوخته شده است. این نوع بوت که زیر مجموعه بوت‌های رسمی قرار می‌گیرد، یکی از کم نظیرترن مدل ها برای قرارهای رسمی و مهم می باشد. معمولا cap toe   بوت ها در جنس چرم طبیعی و با ارتفاع نیم بوت ساخته می شوند و دارای منفذهای زیاد برای بستن بند هستند.

بوت پنجه برت
بوت واتیس (V503)

5. بوت هَشتَرک:

یکی دیگر از انواع بوت که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد، بوت‌های هشترک است. بوت‌هایی که با طراحی خاص بر روی سرپنجه‌ی خود جلوه‌ی زیبایی به استایل شما می‌بخشد.

بوت آرسیست گابیانی
بوت آرسیست (A603)

با انواع بوت آشنا شدیم، تمامی این بوت ها، در گابیانی با بهترین کیفیت زیره و چرم اصل برای شما خلق شده اند.

اما تمایز شما، مزیت ماست . چرم گابیانی در‌لاین سفارشی دوزی طبق ترند روز دنیای مد و فشن، به شما این امکان را می‌دهد تا رنگ یا ترکیب رنگ، طرح و حتی قالب بوت دلخواه خود را به صورت شخصی سازی شده داشته باشید.