مقالات

راهنمای خرید بهترین کمربند چرم مناسب آقایان

خرید کمربند چرم مردانه

 

برخی از قوانین استایل هرگز تغییر نکرده اند و همچنان از گذشته تا به امروز پابرجا بوده و هستند. یکی از این قوانین این است که کمربند باید همیشه با کفش مطابقت داشته باشد. در واقع باید کمربند خود را با کفش خود ست کنید. برای داشتن زیباترین استایل، کمربند و کفش باید هم در رنگ و هم از نظر بافت و جنس در یک راستا باشند. البته لزومی ندارد که دقیقاً رنگ و جنس، مثل هم باشند، اما بهتر است تا حد ممکن رنگ ها را به هم نزدیک کنیم.

 

اکثر مردان قوانین خاصی برای بستن کمربند خود قائل نیستند، چون در موارد متعددی دیده شده که آقایان بسیار خوش پوش با کت و شلوار زیبا و پیراهن متناسب و عالی، با کفش های مجلسی بسیار شیک اما با یک کمربند بسیار معمولی به دور کمر، تیپ و استایل خود را ناهماهنگ کرده اند. همچنین مردانی با لباس غیررسمی دیده شده که شلوارک کتان ،تیشرت با کفش های اسنیکر را با کمربند چرمی باریک و شیک پوشیده اند که اصلا با تیپ آنها همخوانی ندارد.

 

بنابراین اینکه چه کفشی و شلواری را با چه کمربندی ست میکنید بسیار حایز اهمیت است. شما میتوانید با یک کمربند تیپ و استایل خود را آنقدر حیرت انگیز کنید که اطرافیان شما را مورد تحسین خود قرار دهند یا اینکه با پوشیدن لباس و کفش و کمربند نامتناسب یک تیپ ناهماهنگ برای خود بسازید. مقاله ی راهنمای خرید کمربند چرم مردانه به شما کمک می کند تا کمربند مناسب با استایل خود را انتخاب کرده و آن را با سایر لباس هایتان مطابقت دهید .

 

1. هر آقایی باید در کمد لباس خود حداقل دو کمربند چرمی رسمی با کیفیت خوب ، یک کمربند اسپرت و یک کمربند پارچه ای داشته باشد.

 

2. سعی کنید رنگ کمربند شما با رنگ کفش مجلسی شما مطابقت داشته باشد. کفش مشکی باید با کمربند مشکی مطابقت داشته باشد، همین امر در مورد کفش های قهوه ای و قرمز نیز صدق می کند.

 

3. دقت داشت باشید که جنس روی کمربندتان با کفش تان مطابقت داشته باشد، به عنوان مثال، اگر کفش شما ظاهری براق دارد، مثل چرم برانشاو ( چرمی که روی آن را با لاک خاصی لعاب و پوشش داده اند) دارد، پس آن را با کمربندی که ظاهر براق یا پوشیده شده از چرم لاک است هماهنگ کنید. چرم ساده با چرم ساده، چرم جیر با چرم جیر و پارچه با پارچه نیز همینطور هماهنگ میشود. پس بهتر است که جنس و نوع چرم کمربند با جنس و نوع چرم کفش همخوانی داشته باشد.

 

برای مثال : کفش آکسفورد مردانه مدل نرسی 112 گردویی بخاطر داشتن چرم جیر با کمربند جیر قهوه ای رنگ LB108  استایلی جذاب برای شما فراهم می کند.

 

 

برای مثال : کفش آکسفورد مردانه مدل آرتا 305 عسلی بخاطر داشتن چرم جیر با کمربند جیر عسلی رنگ LB108  استایلی جذاب برای شما فراهم می کند.

 

 

4. بهتر است که رنگ تکه ی فلزی روی کفش های راحتی لوفر تان، سگک کمربند، دکمه های کت، ساعت و دکمه های سرآستین خود را با هم مطابقت دهید.

 

به عنوان مثال اگر کتانی با رنگ مشکی و زرد طلایی می پوشید، ترجیحا از یک کمربند همسان با سگک طلایی استفاده کنید. اگر رنگ آن نقره ای است، که سگک کمربندتان و قطعات فلزی سایر اکسسوری هایتان نیز نقره ای باشند.

 

5. هنگام پوشیدن لباس های غیررسمی، کمربند شما میتواند با کفش های شما همخوانی داشته باشد یا مکمل آن باشد. به عنوان مثال، میتوانید یک کفش ورزشی سفید را با یک کمربند اسپرت قهوه ای روشن یا یک کفش لوفر قهوه ای تیره را با کمربند قهوه ای روشن بپوشید.

 

6. هر چه کمربند ظریف تر و بازیک تر باشد رسمی تر است. هرچه کمربند ضخیم تر و پهن تر باشد، غیر معمول تر و غیر رسمی تر است. برای مثال کمربند چرم مردانه رسمی مدل LB102  را در سه رنگ مختلف مشاهده میکنید.

 

 

برای مثال کمربند چرم مردانه اسپرت مدل LB105 را در سه رنگ مختلف مشاهده میکنید.

 

 

7. هر چه سگک کمربند بزرگتر باشد، کمربند اسپرت تر است. از بستن کمربند با سگک بزرگ با کت و شلوار خودداری کنید. زیرا مناسب به نظر نمی رسد.

 

8. هنگام پوشیدن کفش های مجلسی (آکسفورد، بروژ، مانک استرپ، دربی و … ) باید از کمربندهای چرمی باریک و ظریف استفاده کنید زیرا رسمی ترین کمربندها هستند. 

 

9. هنگام پوشیدن کفش های غیررسمی مانند کفش های اسنیکر ، میتوانید از کمربندهای غیررسمی ضخیم تر و پهن تر استفاده کنید. این نوع کمربند ها عموماً اسپرت تر و کژوال تر در نظر گرفته می شوند.

 

10. کمربند قهوه ای را می توان با هر رنگ کت و شلواری به جز کت و شلوار مشکی پوشید.

 

11. برای ظاهری اداری و رسمی، باید به سبک سگک کمربند نیز توجه داشته باشید. سگک ساده با قاب مربعی نقره ای با شاخک تک گزینه خوبی است. 

 

12. از بستن کمربند کوتاه تر از کمر یا بیش از 2 سایز بزرگتر از کمر خودداری کنید.

 

در پایان میتوان میگفت رعایت کردن آداب بستن کمربند تغییر شگرفی در استایل شما ایجاد خواهد کرد. با انتخاب کمربند های چرم گابیانی، استایلی متفاوت و منحصر بفرد برای خود ایجاد کنید.

 

مثلا برای داشتن یک استایل قابل توجه در یک روز کاری، کفش های چرمی مشکی خود را با کمربند چرم مشکی مردانه LB103  يا LB102 گابیانی ست کنید. کمربند نیز باید با بقیه ظاهر نیز هماهنگی ایجاد کند. اگر یک شلوار جین رنگ روشن می پوشید، پوشیدن یک کمربند اسپرت مانند کمربند LB105 گابیانی با شلواری که میپوشید کاملا متناسب استایل شما است.

 

 

سگک های کمربند هر چه بزرگتر و پهن تر باشند بیشتر برای شلوار های غیر رسمی مناسب ترند. در حالی که شلوارهای رسمی اکثرا با کمربند هایی با سگک های باریک تر و ظریف تر ست می شوند. کمربند LB105 گابیانی با سگک های پهن به خوبی با شلوار جین ست میشود، در حالی که کمربند چرمی  نازکتر و باریکتر مدل کمربند کروکو مدل LB109 ، کمربند لیزارد مدل LB106 گابیانی با شلوارهای محل کارتان که کمی رسمی تر است، ست میشود.

 

برای مشاهده و خرید انواع کمربند های چرم مردانه گابیانی بر روی لینک کلیک کنید.